Dnes dovolte mi povolit kolíky mé violy ..........

Březen 2011

Blbcovo vyznání 3

27. března 2011 v 16:48 | blbec |  blbcovo vyznání
Blbec přiznává, že miluje jednu dámu. Blbec neví, jak na ní. Blbec se choval, jak nejlíp moh´, ale nezvládl to tak, aby byla šťastná. Jak to udělat, aby byla šťastná, blbec neví. Neví to ani ona sama, ale to neví nikdo na světě. Přesto si to blbec klade za vinu. A jelikož je permanentně vobžalovanej a nemá žádnýho vobhájce, pomalu se hroutí a řiká, dejte mi už pokoj, přijímam jakejkoliv trest. Pak se ale v něm něco vzepře a začne bojovat. Bohužel proti ... proti něčemu. Místo toho, aby konečně plul po proudu. Celej problém je ten, že blbec neví, co přesně ten proud představuje a kam to celý teče. Kdyby to blbec věděl, uměl by zvolit i nábližku. Ale von to neví, von to neví nikdo, a mimo to nábližky neexistujou. Blbcoj teda nezbejvá než zvolit cestu horší, ale zato delší. Jako vždycky ... jako kdyby nešlo především vo tu cestu ...

Ošklivěnka (pohádka)

20. března 2011 v 13:56 | blbec |  blbcovy pohádky

Byla jednou jedna princezna a byla strašně vošklivá. Všichni jí to říkali. Měla divnou bradu, bledej pihatej kobylí ksicht, krk i ramena, šedozelený voči s dlouhejma řasama jako kráva, vlasy jak počúranou slámu, plandavý prsa, velkej zadek a malou pneumatiku kolem břicha. Každý ráno se dívala do zrcadla a hledala něco, co by se aspoň vzdáleně podobalo tomu na obálkách časopisů. Marně. Už z toho prohlížení začala švidrat. A jak se cejtila blbě, dokonce se začala hrbit a trochu kulhat.
Jednoho dne jel kolem princ, kterej už dlouho hledal nevěstu. ukazovali mu na obrazech ty nejkrásnější paní ze všech království, ale vybrat si nemohl. Až se tatík, pan král, rozhněval a vyhnal ho z domovského hradu, ať si tedy hledá princeznu sám. A tady ji uviděl. nikdy předtím nevěděl, že to je jeho typ, ale teď si byl jistý na sto procent....(tenkrát se ještě o úchylkách tolik nevědělo, :))
A jak to dopadlo ?
No, vzali se ... a šťastní spolu nebyli.
Princezně se totiž za čas přestalo líbit, že jí má rád takovou, jaká je...